fbpx

צמחים מומלצים לשתילה במרפסת או בגינה באביב ובקיץ

נמרוד עורף

נמרוד עורף

אהלן, קוראים לי נמרוד עורף והמרפסת היא למעשה הבית שלי. ככה זה כשקיבוצניק מהגולן מגיע לעיר הגדולה. צברתי ידע רב כשסיימתי בהצלחה את המסלול לאדריכלות נוף ברופין, ורכשתי ניסיון מעשי עצום ממאות גינות מרפסת שהקמתי ומאז אני מדריך אחרים להצלחה. המטרה שלי היא להראות לך איך עושים את זה נכון, כי הכי כיף לעשות לבד ולהצליח!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

טלמון ריסני

לא צריך ללכת לאיקאה לקנות שטיח. הצמח הזה פשוט יוצר מרבד ירוק וחזק כל השנה. ​אבל ה'שוס' הגדול ביותר הוא הפריחה. ​באביב הצמח מתכסה כולו בפריחה ורודה מדהימה שמעלימה את כל הצמח. וכן, הרבה מעופפים מגיעים וגם דבורים לאלרגנים (אבל הם חשובים לקיום חיינו). ​הצמח חסכן במים וקל מאוד לגידול ו​מתאים לשמש מלאה, באופן מוזר והזוי, ככל שנמעיט בהשקיה כך יפרח בצורה יפה ומרשימה יותר מיד בסוף עונת הגשמים. ​קל מאוד לריבוי – חתיכה קטנה באדמה והצמח טס. ​מצויין בכיסוי שטח ואפילו מרחבים גדולים והכל בתחזוקה מינימלית ונמוכה מאוד.​

טלמון ריסני
טלמון ריסני ככיסוי שטח בגינה

סיגלית אוסטרלית

מת על הצמח הזה. הצמח המושלם לגינה מוצלת! פשוט הכל בצמח אחד – גם פורח, גם ירוק עד וגם עדין מראה. צמח משתפל וגולש מהאדנית. מצטיין בכיסוי שטח. ירוק עד עם פריחה קטנה בלבן וסגול. אוהב השקיה סדירה וקבועה ומגיב טוב לגיזום ודישון. טוב לשתילה בצל ובחצי צל. בין אבני מדרך הוא נראה נהדר וחוגג, אבל אם דורכים על האדמה נוצרת שחיקה בגלל ההידוק, והצמח לא יצליח להתפתח. באדניות הוא גולש בצורה מדהימה ויפה ואין ספק שזה צמח מצטיין לגינות מוצלות. באדמה ובאדניות.

סיגלית אוסטרלית
סיגלית אוסטרלית נשפכת מהאדניות

ביצן אוסטרלי

תכל'ס, אני לא מכיר צמחים כל כך שופעים וצבעוניים ללא פרחים. הקסם של הצמח הוא בכלל בעלים שלו. גוונים של אדום, ורוד, סגול וירוק מייצרים גינה שופעת מצמח אחד. הביצן אמנם קצת סובל בחורף, אבל מיד עם הגיזום האביבי חוזר לחיים. הוא נראה במיטבו בחצי צל אך מסתדר גם בשמש מלאה. מגיב מצויין לגיזום. גובהו בסביבות 50-60 ס"מ והוא נחשב ירוק עד. קל מאוד לריבוי ובקיצור צמח מומלץ ביותר!

ביצן אוסטרלי
ביצן אוסטרלי באדמה

יהודי נודד

אחד הצמחים הותיקים והחזקים שיש. ​הוכיח את עצמו לאורך השנים, ולכן לא ניקח ממנו את הקרדיט הזה. ​בראש ובראשונה, צמח שמתאים מאוד למרפסת צפונית מוצלת. ​מהיותו סגול, כבר מכניס צבע לגינה. ​בשילוב עם צמחיה ירוקה מייצר עומק ועניין בגינה. ​הוא חזק ביותר, חסכן במים, פורח בגלים עם פרחים סגולים קטנים. ​ענפים שבירים מאוד, לכן מומלץ לגזום ענפים "משתוללים" או להשתמש בהם לריבוי באמצעות ייחורים. פשוט וקל ויש מלא מלא זנים של היהודי הנודד שחלקם לשמש וחלקם לצל. בקיצור צמח חזק ולא בכדי הוכיח את עצמו באקלים הישראלי.

יהודי נודד
שילוב יהודי נודד במרפסת צפונית

ארכובית קרקפתית

צמח נהדר של 'פעם'. והנה תכונות שלא מוצאים בהרבה צמחים – ​גדל מהר, ירוק עד, פורח, מכסה שטח. ​הכל – בתנאים של צל וחצי צל. ​עונת השיא שלו – דווקא בחורף. ​בקיץ טיפה  מתייבש לכן מומלץ לשתול אותו במקומות מוצלים. ​אוהב מים והשקיות סדירות. ​מגיב מצוין לגיזום. ​שימוש מומלץ – צמח נשפך ויצירת הסתרה וככיסוי שטחים באזורים מוצלים הוא נהדר. העלים המגוונים שלו מייצרים הרבה עניין וצבע ולכן הנוכחות שלו מוסיפה הרבה עומק לגינות.

ארכובית קרקפתית
ארכובית קרקפתית כקיר ירוק להסתרה

בולבין שיחני

שימו לב לצמח הנהדר הזה. מתאים לשמש מלאה לשתילה באדניות וגם באדמה. כמה דברים שחשוב לדעת עליו – הוא לא אוהב הרבה מים ולכן מתאים בצורה יוצאת דופן לגינה חסכונית במים ובתחזוקה. הבונוס המדהים של הצמח המהמם הזה – פריחה כל האביב והקיץ עם עמודי תפרחת צהובים או כתומים. רוצים עוד ועוד פריחות? אל תשכחו לחתוך את הפרחים היבשים.

בולבין שיחני
בולבין שיחני פריחה כתומה בגינה

חבלבל מאוריטני

אחד מצמחי הכיסוי הטובים ביותר שיש. חזק, מהיר, נמרץ ביותר. מתאים לכיסוי שטח גדול באדמה, ובאדנית נשפך בצורה נהדרת. אפשר לשתול אותו בשמש מלאה ואז הוא פורח בסגול/לילך באביב ובגלים לאורך הקיץ. בצל אם שותלים הוא הופך לדליל יותר ולא פורח אבל ממשיך בייעוד של כיסוי השטח. אם מחפשים צמח מתאים לשתילה באזורים צרים או באדניות ומסלעות בלי הרבה נפח שתילה – החבלבל הוא בהחלט מתאים!

חבלבל מאוריטני
חבלבל מאוריטני כיסוי שטח פורח

מרווה אינדיגו

אני חושב שזהו אחד הצמחים הכי יפים שיש. בגלל זה אני דואג לשתול אותו כמעט בכל גינה שלי. יש לו מראה ים תיכוני והוא מתאים לאקלים הישראלי. כמעט בכל הארץ אפשר לשתול אותו, מחצי צל ועד שמש מלאה, מגינת קרקע ועד פנטהאוז גבוה בשמים. לא צריך הרבה מים ולא הרבה טיפול, וכשהוא פורח זו חגיגה שלמה לכל הסביבה. וכדי שימשיך לפרוח רק לדאוג להוריד את הפריחה הישנה. בחורף טיפה סובל אבל מתחדש עם גיזום טוב מיד באביב ומאז פורח עד החורף הבא. מומלץ!

מרווה אינדיגו
מרווה אינדיגו פריחה מזמינה

רוסליה

צמח נהדר שנדחק קצת לשוליים בשנים האחרונות. פורח כשמתחיל להיות חם בפריחות בקבוקיות בצבע אדום. צמח מרשים שמזמין אליו פרפרים ומעופפים נהדרים כמו יונק הדבש ורבים נוספים. בשמש מלאה הוא פשוט חוגג ומתאים כמעט לכל האזורים בארץ כי הוא חזק ועמיד. מיד בסוף החורף אני דואג לחתוך אותו נמוך ונותן לו להתחדש והוא חוגג. את הפריחות מקבלים מיד אחריה גיזום טוב

רוסליה
רוסליה רב שנתית פורחת

חרצית

אז מה הצבע האהוב עליכם? כמעט בוודאות שהחרצית פורחת באותו הצבע. פשוט כרית עגולה וצבעונית. צמח אחד- מלא גוונים של צבע. ורוד, לבן, אדום, צהוב, כתום, סגול ועוד. צמח מצטיין לעונת החורף והאביב. אוהב חצי שמש ושמש מלאה. קיטום פרחים יבשים מעודד עוד ועוד פרחים חדשים. בקיץ סובל מעט, לכן יש להימנע מגיזומים חריפים אבל אם מדשנים וממשיכים להוריד לו פריחות יבשות הוא ממשיך בגלים של פריחה גם בקיץ ולמעשה כמעט כל השנה. כדי להאריך חיים ופריחות – לדשן בצורה סדירה ולגזום פרחים יבשים.

חרצית
חרצית עם פריחה בחורף ובאביב

גיירדיה

מעט מים, מעט השקיה, שמש מלאה, אפילו ליד הים, והצמח הנהדר הזה פורח בפריחה מיוחדת ומרהיבה. צמח ארץ ישראלי טיפוסי שמתאים מאוד לאקלים שלנו ולרמת טיפול בסיסית ונמוכה. מתאים לכל אזור בארץ מלמעלה ועד למטה, ומזריע את עצמו בצורה יפה באופן טבעי בגינה, ולכן הוא נהדר בתוך ערוגה פורחת ללא הרבה טיפול וכמובן באדניות רב שנתיות בשמש מלאה

גיירדיה
גיירדיה רב שנתית

מרווה צחורה

צמח מושלם לדעתי. אבל אני משוחד. חסכן במים וירוק עד. ​אוהב מאוד שמש מלאה ומגיב מצוין לגיזום. ​פריחה סגולה-לילכית מדהימה שמושפכת פרפרים ואת יונקי הדבש. ​צמח בעל מראה טבעי עם המון נוכחות בגינה. ​סובל בחורף הקשה לכן מיד באביב גיזום נמוך לטובת חידוש הצמח. ושוב אדגיש, הפריחה שלו היא מעולם אחר. מהממת ומתאים ביותר בתור צמח פורח בסגנון פרא או ים תיכוני. מתאים לחצר ולגג, אדמה או אדנית. בקיצור – בינגו בכל מקום.

מרווה צחורה
מרווה צחורה רב שנתית פורחת

אגפנתוס

הטווס של הגינה. צמח אלוף בלי צל של ספק, ירוק עד עם צורה מיוחדת. תכלס הקטע האמיתי שלו וגולת הכותרת – באביב הוא מוציא עמוד תפרחת זקוף וגבוה עם פריחה כדורית בצבע סגול או לבן. הוא מעדיף תנאים של חצי שמש אך יכול להסתדר בכיף גם בשמש מלאה. הוא ממש ממש לא מפונק וחזק מאוד. אחרי כמה שנים אפשר ואפילו רצוי לדלל ממנו 'גורים' קטנים מגוש השורשים וכך לרבות את הצמח (וזה גם יאפשר לו לגדול בכיף ולהתפתח נכון). פרחים שהתייבשו צריך לחכות שהגבעול יהיה יבש לגמרי, ואז יש לקטום נמוך ככל האפשר.

אגפנתוס
אגפנתוס עם פריחה אצילית

גזניה אשונה

זוכרים את ​פרחי השמש? (כמו שהמבוגרים בקיבוץ היו נוהגים לקרוא להם). ​פרח שנפתח ביום ונסגר בערב וחסכן במים ושופע בצבע. ​צמח קטן וירוק עד ו​מתאים לשמש מלאה. ​מצטיין ביצירת פינות פורחות בגינה ומתאים מאוד גם לאדניות במרפסות מזרחיות, מערביות ודרומיות. וכמובן גם בגג עם שמש מלאה. ​​קיימים זנים עם עלים אפורים ועם עלים ירוקים, ​ופרחים בשפע של צבעים – כתום, צהוב, אדום, לבן, ורוד, סגול ועוד. ​קל ונוח לתחזוקה ואחד הצמחים המוצלחים שהוכיח את עצמו (רבות) לאורך השנים.

גזניה
גזניה פורחת באדניות

ליפופית הבטטה

אחד האהובים אם לא ה… אין הרבה צמחים שהם גם מהירים, גם יפים, וגם קלים לריבוי. אבל כזאת היא ​ליפופית הבטטה. בעונה חמה הצמח גדל משהו כמו מטר בחודש וזה נתון משוגע לגמרי. ​
כל כך הרבה סגולות בצמח אחד. ​קלה להשרשה – חתיכה אחת בתוך האדמה יכולה לגדול בקלות לשיח משתרע. היא יפה ביותר וקיימת בכמה גוונים – צהוב, סגול ועלים מגוונים. ​בחורף טיפה סובלת ואפילו נעלמת לתקופה, ​אבל יוצרת פקעת בצורת בטטה בתוך האדמה וחוזרת לעצמה באביב (ואגב הבטטות שנוצרות באדמה אכילות וטעימות). ​קצב הצימוח שלה מהיר ביותר והיא מצטיינת בכיסוי שטח. בקיצור הבנתם? לכו קנו את הצמח הוא מדהים!

ליפופית הבטטה
ליפופית הבטטה הסתרה מוחלטת עם הצמחייה

קופאה ננסית

​הנה תיאור הצמח בכמה מילים קצרות – ​אם חיפשת צמח ירוק עד, קל לגידול ותחזוקה, ​ופורח רוב ימות השנה. ​אז בינגו! מתאים בעיקר לתנאים של חצי שמש אבל יכול להתסדר גם בשמש מלאה ​שיח קומפקטי בגובה של 30-50 ס"מ מקסימום. ​משלים שטחים ירוקים ומתאים לגינות טבעיות ופורחות, אבל חוגג גם באדניות במרפסת וגג. שיח שקל מאוד לגידול ופורח בהמון צבעים – לבן, ורוד וסגול, ואל תכעסו אם החסרתי איזה צבע. מומלץ מאוד ומאוד נפוץ.

קופאה ננסית
קופאה ננסית ירוקה ופורחת כל השנה

בשמת

נמשיך עם המרפסות הצפוניות המוצלות או חצרות בלי שמש ישירה. הבשמת ממש מסתדרת בלי שמש בכלל, למרות שזה נכון יותר לקיץ החם. בחורף היא תוכל להנות משמש חורפית חמימה שתעזור בפריחה. ​עונת שתילה מומלצת בחורף ובאביב. ​בשיא הקיץ הצמח יכול להיראות טיפה מנוון ולכן מומלץ להרבות בהשקיה. מומלץ לתת השקיות סדירות ודישון על בסיס קבוע. אבל בואו נודה על האמת הקטע האמיתי של הצמח זה שפע הפרחים והצבעים – ורוד, לבן, אדום, סגול, כתום וגם שילובים של כל מיני צבעים ביחד על אותו הצמח. פשוט חגיגה אמיתית. וכדי לעודד עוד ועוד פריחה ​אני תמיד ממליץ לקטום את הפרחים היבשים.

בשמת
בשמת פריחה מדהימה בצל

גרניום

ידוע שהגרניום הוא מלך הגינה (בשבילי בכל מקרה). הוא גם ​חזק, יפה, חסכן במים, ושופע בפרחים.
​​ייחור קטן יוצר לנו שיח חדש בלי להתאמץ וכזה שגם לא עולה לנו כסף. עכשיו בעקרון ​קיימים 2 זנים – משתרעים וזקופים. ​כולם מצטיינים בשפע של פריחות – סגול, ורוד, אדום, בורדו, כתום, לבן ועוד הרבה. ​אוהבים במיוחד תנאים של חצי שמש וחוגגים בעיקר במפנה מזרחי (שהוא הטוב ביותר לגידול צמחים פורחים בעקרון). ​להגברת הפריחה רצוי לדשן באופן סדיר ולקטום פרחים יבשים. הגרניום מתאים הרבה יותר לשתילה באדמה מאווררת ומנוקזת ולכן באדניות הוא מאוד מאוד מוצלח. בשיא הקיץ נראה טיפה יותר מנומנם, והעונה שבה הוא משגשג זה בעיקר בחורף ובאביב.

גרניום
גרניום מלך הגינה חוגג בצד מזרח

פלקטרנתוס שפתני

לא יאומן כמה תועלות בצמח אחד. ​יכול להיות ששמעת עליו בתור הצמח שדוחה יתושים (וזה לא ברור אם זו אגדה אורבנית או אמת). ​אז ככה זהו צמח חזק ביותר. ייחור קטן באדמה ויגדל לנו שיח במהרה. הוא ממש ממש חסכן במים. הוא ירוק עד וגדל בשמש מלאה בתנאים קשים ואפילו מוצלח גם בצל. יש לו פריחה אביבית סגולה מרשימה שמושכת את יונקי הדבש אליו. מפיץ חומר שדוחה יתושים (אמרנו – אגדה או אמת. לא ברור).​​ מתאים לשתילה באדניות וכמובן גם באדמה ובכל רחבי הארץ. בקיצור מומלץ ביותר לאלה שרוצים להנות מגינה ירוקה בלי תחזוקה וטיפול.

פלקטרנתוס
פלקטרנתוס צמח שדוחה יתושים – אגדה או אמת?

גרמית

עוד צמח מצטיין בגידול בתוך אדניות וכמובן גם באדמה. שפע של פריחות ושפע של צבעים שמתחילים מהחורף ובעיקר באביב, ואפילו בגלים לאורך הקיץ. לא צריך הרבה השקיה אבל הענפים מתנוונים מדי פעם, וגם הפרחים מתייבשים במהירות ולכן יש לאזור לצמח על בסיס קבוע על ידי גיזום של פרחים ועלים ישנים. שמש מלאה והוא חוגג, וגם בחצי צל. מתאים לרוב אזורי הארץ ואפילו בקירבה לים. יתרון נוסף (מלבד הפריחה) זה ההצטיינות בכיסוי שטח כי הוא מתפרש מאוד יפה באדמה, וקל מאוד להכין ממנו ייחורים. באדניות או בסלסלה תלויה הוא גולש בצורה מאוד יפה. בקיצור, צמח נהדר וים תיכוני עם פריחות שמזמינות פרחים בלבן, ורוד וסגול. חגיגה!

גרמית משתרעת
גרמית משתרעת הרבה צבעים ופריחה ממושכת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפוסט הזה יש 31 תגובות

 1. הי נמרוד,
  תוכל להמליץ לי…
  יש לי מרפסת בצד דרום מאחוריה חדר שינה ומלפניה רחוב…
  מה מומלץ לשתול ע"מ לקבל כיסוי יפה ומלא?
  במקום שמש מלאה.
  תודה רבה!

  1. דודונאה ואוג לדוגמא צמחי כיסוי נפלאים וגבוהים תדירי ירק

 2. שלום נמרוד
  כיף ומחכים לקרוא אותך
  יש לי במרפסת בתוך עציץ ,עץ דודנאה
  בגלל חוסר ידע שלי בהשקיה
  העץ התייבש והעלים נהיו חומים ויבשים.
  כרגע עם טיפול מסור הוא משתקם ומתחיל להוציא עלים ירוקים ורעננים..
  מה לעשות עם כל ההמוני עלים יבשים ? לקטוף אותם? או לתת להם לנשור לבד?

  1. הם ינשרו מעצמם ועדיף שכך יהיה. השיח חטף שוק ונשמע שהוא מתחדש

 3. חממה בבית ספר. מסביב הכל היה פיקוסים. הם הרסו את החממה וקרעו אותה והשורשים שלהם השתלטו על הכל. אני רוצה לשתול במיכלים גדולים צמחים שיצמחו לגובה וימלאו את העיניים בירוק. מה מומלץ?

  1. הי האמת שלא אוכל לייעץ בצורה כזאת. יש הרבה אילוצים והתחשבות בתנאים. שמש, חשיפה לרוחות, גודל מיכלים, השקיה אוטומטית, קצב צימוח, פריחה/פרי ועוד הרבה.

 4. שלום.
  אני גרבה בדירה עם הרבה אור ושמש שנכנסת אחה"צ. אין לי מרפסת
  רציתי לדעת אם מרווה אינדיגו + פלקטרנתוס שפתני (אהבתי אותם) מתאימים לאדניות בתוך הבית?
  והאם יש מצחים מהרשימה שלך או בכללי שאוכל לשתול באדנית בתוך הבית עם תנאים כמו שלי?
  תודה רבה!

  1. הי כל עוד מדובר בשמש ישירה לתוך הבית של כמה שעות אז בהחלט אפשרי

 5. היי נמרוד בתחילת החורף זרעתי שמיר🌿 והוא צמח נהדר!
  רציתי רק לשאול איך כדאי לקצור ממנו אם אני רוצה אח"כ לחזור ולקצור ממנו שוב ושוב למשך תקופה ? והאם השמיר יכול גם להוציא עלים באביב ובקיץ?

 6. שלום נמרוד, אחלה פוסטים!
  שתלתי ויסטריה בגינה שלי (בית פרטי חצי דונם), אני מתחילה להבין שהשורשים שלה אלימים מאד. שתלתי גם עצי פרי, מרחק של כ-2 מטר ממנה. האם יש סכנה שהיא תחנוק לי אותם עם ענפיה המשתרגים או השורשים שלה? האם להרוג אותה? (דבר שלא יהיה קל, היא בת 5 שנים)
  תודה, שירה

  1. לא יודע אם מומלץ להרוג.
   עדיף לחתוך אותה נמוך ואז לשלוף אותה מהאדמה ולהכניס למיכל גדול עם תערובת שתילה (אפילו חבית יין) וככה כולם יוכלו לחיות בשלום.

 7. פוסט מעולה! האם לדעתך ליפופית בטטה יכולה לחיות באדנית של חלון מערבי-דרומי? ואם כן, יכולה לחיות יחד עם צמח נוסף פורח או שחבל על המקום שלה?
  תודה!!

  1. הי דורית אפשרי בהחלט. רק לשים לב שבסוף הקיץ הצמח מתחיל לסבול ובחורף ממש משיר את עליו (בשלב הזה אפשר לחפש בטטות אכילות באדמה).
   לא הייתי משלב צמחים נוספים יחד כי הליפופית תשתלט על הכל, אלא אם מדובר באדנית רחבה וגדולה

 8. כמו תמיד, הנאה גדולה לקרוא את כל מה שאתה כותב. יש לי שאלה עקרונית שנוגעת לגינה שכולה כמעט מתחת לעצי סיגלון נשירים, והשאר מוצל תמיד. כלומר, בקיץ היא מוצלת, (למעט כתמי שמש חמקמקים שבאים והולכים) ובחורף מגיעה אליה שמש. מה היית ממליץ לשתול? אשמח לקבל תשובה גם במייל. תודה רבה.

  1. פרחים עונתיים שמתחלפים בין העונות. בקיץ בשמת וביגוניה לדוגמא. בחורף את כל פרחי העונה החורפיים כי יש הרבה שמש

 9. נמרוד אתה מיקצוען אמיתי
  מה לעשות עם הדס כדורי שנישתל לפני חודשיים בצל והעלים מתייבשים?
  אודה מאוד אם תישלח לי תשובה גם למייל

  1. להמשיך להשקות ולטפל רגיל. אמור להוציא עלים חדשים גם אם הוא ערום לגמרי

 10. תודה על המידע המעניין.
  יש לי שפלורה בגינה שממש לא חשה בטוב… בגל החום הנוכחי כל העלים הפכו לחומים כהים ונשרו כבר כמה וכמה "ידיים" של עלים… מה עושים??? מחזה מדכא למדי. יש לציין שהמדחס של המזגן ממש נמצא ממול בקו ישר. האם זה משפיע? מה עלי לעשות?
  תודה!!!

  1. מאוד יכול להיות שהמזגן משפיע. ברור.
   אם אפשר להזיז לפינה מוצלת זה מומלץ ביותר.
   ובכל מקרה להשקות תוספות ולקוות להתחדשות (שצפויה להגיע כי מדובר בשיח חזק)

 11. תודה ! נהנית לקרוא וגם לראות גם אם זה לא רלונטי לי. ועכשיו לעצה/שאלה. בגינה שבבית המשותף שלנו ישנו החלק המקורה שלא מגיעה אליו שמש והתאורה בהתאם. ניסינו הכל והצמחים לא מתפתחים. מה שותלים? תודה מראש

  1. פוטוס הטוב ביותר

 12. שלום היי יש לי גרמית באדניות בצד ואין יותר פריחה רק עלים ירוקים, מה אני עושה לא טוב?

  1. ככה היא. פורחת באביב ואז גלים בקיץ. מים ודישון וכמה שעות של שמש ישירה והכל בסדר

 13. תודה אתה תותח גם רכשתי את הערכה הנפלאה שלך
  אני חייבת לדעת איזה עצים שיחים ופרחים מתאימים לצד צפון בלבד

 14. כל הכבוד נמרוד. תודה על ההנחיות. אביב פורח.

  1. כיף לשמוע! אביב פורח

 15. יופי של פוסט. כתוב יפה.

  1. תודה רבה!

 16. היכן ניתן להשיג בצפון?

  1. שאלה טובה. לא יודע לענות באופן ספציפי איפה יש בדיוק את אותם הצמחים. רק חיפוש יענה לך על השאלה

כתיבת תגובה

כל הקטגוריות:

חדש חדש חדש!!! "לגדול נכון" ספר גינון מקצועי:

קורס גינון דיגיטלי במבצע מיוחד לחגים:

בואו נהיה חברים בפייסבוק:

הצטרפו למאגר סרטוני הדרכה חינמיים:

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן