fbpx

עיצוב גינת מרפסת שמש קטנה

נמרוד עורף

נמרוד עורף

אהלן, קוראים לי נמרוד עורף והמרפסת היא למעשה הבית שלי. ככה זה כשקיבוצניק מהגולן מגיע לעיר הגדולה. צברתי ידע רב כשסיימתי בהצלחה את המסלול לאדריכלות נוף ברופין, ורכשתי ניסיון מעשי עצום ממאות גינות מרפסת שהקמתי ומאז אני מדריך אחרים להצלחה. המטרה שלי היא להראות לך איך עושים את זה נכון, כי הכי כיף לעשות לבד ולהצליח!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מה זה אומר בכלל מרפסת מעוצבת או גינה מעוצבת במרפסת?

בלי לחפש מילים יותר מידי גבוהות אני מדבר בסופו של דבר על שדרוג החיים שלנו בסביבה אורבנית. כלומר מגיע לנו להנות מסביבה ירוקה ופינה נעימה בלב העיר, אז אנחנו בונים גינת מרפסת מעוצבת בגובה ומשדרגים את איכות החיים בכמה רמות למעלה. קצר לעניין.

איך הופכים מרפסת שמש קטנה לגינה חווייתית?

בגלל שבחיים אין שחור ולבן, יש לי תשובה פשוטה ויש מורכבת יותר. ככה זה בחיים. נתחיל בפשוטה יותר כמו שאנחנו אוהבים. החוויה הראשונה במרפסת שלנו תתקבל אחרי שננצל את השטח כמו שצריך, כי ברוב המקרים גודל המרפסת מצומצם וכל סנטימטר הוא חשוב, ואם נכניס אלמנט גדול מידי ולא מתאים במימדים שלו נאכל אותה. זה אומנם נשמע פשוט וקל, אבל מנסיון אומר לכם שלסדר את המרפסת ככה שהיא תהיה מנוצלת נכון זו מיומנות. אני אפילו לא מדבר על צמחים כרגע אלה נטו על סידור נכון של המרפסת. ברגע שניפטר קודם כל מכל הדברים שאיחסנו במשך שנים, כי אין מה לעשות המרפסת הפכה להיות המחסן של הבית, כבר נקבל חוויה הרבה יותר נעימה ומשוחררת. אפילו נוכל להרגיש טוב יותר עם עצמנו. תנסו אותי.

עיצוב מרפסת שמש קטנה
עיצוב מרפסת שמש קטנה

 

מרפסת מעוצבת עם ריהוט גן ואביזרי נוי

סידרנו את המרפסת שלנו יפה יפה בצורה הגיונית ונפתח לנו חלל שלא היינו מודעים אליו. פתאום אנחנו מודים על הדירה שקנינו, וזה הזמן להתחיל להשתגע קצת כמו שאנחנו אוהבים. נוכל לפנק את עצמנו בפינת ישיבה מגניבה לארוחות ערב ביתיות וסיפתח של בוקר עם כוס קפה כי ברגע שיש איפה לשבת הכל משתנה. לפינת הישיבה נוכל לחבר איזה צלון נחמד להצללה ואפילו איזה גריל חמוד או מטבחון מתאים למרפסת לחוויית בישול חביבה לאירוח או לשימוש עצמי. אפשר לשלב מקרר לאיחסון של שתיה קרה עם איזה בירה מרעננת לסוף היום. השמיים הם הגבול וזה עוד לפני ששמנו צמחייה ונגענו במה שגדל וצומח. רק טיפלנו בדומם וכבר הרמנו לעצמנו בכמה רמות את רמת החיים שלנו. תענוג אמיתי.

גינת מרפסת עם צמחי תבלין וירקות באדניות?

צמחים משדרגים את המרפסת פי 1000, זה ידוע! כל פינה חיה וירוקה משדרגת באופן טבעי, ואפילו משביחה את ערך הנכס. נתקלתי בכמה לקוחות בחיי שביקשו ממני לעצב את גינת המרפסת כולל הקמה מלאה לגינה כדי שיוכלו למכור את הדירה שלהם במחיר גבוה יותר. ככה זה בחיים.

ולענייננו, כל צמח שנכניס יפיח חיים במרפסת. כי הדומם ששילבנו עם פינת הישיבה, וכל הצמחייה מסביב יהפכו את המרפסת לחדר הכי שווה בבית.

עיצוב והקמת גינת מרפסת שמש קטנה
עיצוב והקמת גינת מרפסת שמש קטנה

 

צמחים מיוחדים פיסוליים ומעוצבים ליצירת ביג וואו

אם נמשיך באותו קו של עיצוב כמו הדוממים אז גם בצמחים יש כל מיני שילובים מעניינים שיכולים ליצור מראה אלגנטי ואיכותי. יש שיחים ומטפסים מפוסלים בצורות שונות (כדוריים, מעוגלים, משולשים, מרובעים), צמחי בונסאי מיוחדים מאוד, קקטוסים וסוקולנטים מעניינים עם טקסטורות וצבעים מיוחדים, וכמובן שיש כלים וכדים מיוחדים ומעוטרים שיכולים להתאים בסגנון למה שכבר יצרנו. השפע נמצא כולו מסביבנו ויש לנו כל כך הרבה אפשרויות בחירה. תודה לאל.

עיצוב מרפסת קטנה ואדניות על המעקה
עיצוב מרפסת קטנה ואדניות על המעקה

 

גינת מרפסת מעוצבת וחווייתית

זו בעיה גדולה ואני מזהיר מראש, אם המרפסת שלכם תהיה כל כך יפה, סביר להניח שלא תרצו לצאת ממנה והפרנסה של הבית תיפגע. אבל זו המטרה (חלילה לא לגבי הפרנסה) אנחנו באמת רוצים להפוך את המרפסת לגינה מעוצבת ויפה שעובדת עבורנו כל השנה בלי יוצא מן הכלל!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

כל הקטגוריות:

קורס גינון דיגיטלי במבצע מיוחד לחגים:

בואו נהיה חברים בפייסבוק:

הצטרפו למאגר סרטוני הדרכה חינמיים:

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות