fbpx

מומחה לגינון אורבני

בונים קהילה ירוקה בלב העיר

ככה מתחיל הסיפור שלי...

אי שם בדרום רמת הגולן ישנו קיבוץ בשם מבוא חמה. זה בסדר, רובכם לא שמעתם עליו. וכן, שם נולדתי וגדלתי. אז נעים מאוד קוראים לי נמרוד עורף, נשוי לנועה ואבא למיה, אריאל ויונתן. 

בגלל שלימודים ומסגרות לא זרמו לי באופן טבעי בחיים, גיליתי את כוחו של החיוך דבר שעזר לי לחמוק מצרות רבות, וכך מהר מאוד מצאתי את עצמי מחוץ למסלול המקובל.

מגיל צעיר הבנתי שאני צריך לעשות את הדברים בדרך שלי, וכך למעשה צמחתי. חושב, מדמיין ויוזם באופן יצירתי. ואם כבר פתיחות אז רק שתדעו, שאני בקשר מיוחד עם צמחים ואדמה למעלה משני עשורים.
בדרך הופך כל אבן אפשרית, כי זו הדרך היחידה שבה לימדתי את עצמי לדעת באמת.

הסיפור של נמרוד עורף

המרפסת והעיר הגדולה...

כשעזבתי את הקיבוץ הקטן עברתי ישר לעיר הגדולה. אבל משהו פה היה חסר לי במשוואה. אם כולנו כל כך אוהבים צמחים וירוק, אז איך יכול להיות שהכל כל כך אפור מסביב? 

הבנתי שהבסיס לכל הסיפור הזה יושב ממש מתחת לאף שלנו. אם הגינה בבית הפרטי היא נחלת הכלל, אז המרפסת היא הפשרה הישראלית לבית עם גינה. ולכל דירה יש מרפסת. בקיצור בזה צריך לטפל! הבנתי שהמשימה שלי פה היא להפוך כמה שיותר מרפסות לגינות ירוקות, ועל הדרך לגרום לכמה שיותר אנשים להרגיש טוב עם עצמם. כי בשורה התחתונה כל אחד שחי בעיר היה רוצה שתהיה לו פינה נעימה ואינטימית להתחיל ולסיים בה את היום. 

וככה בלי לחשוב יותר מיום, בניתי יחד עם יוחאי שביט, חבר ילדות מהקיבוץ ומהמייסדים של i-garden, שלימים הפך למסגר עצמאי בזכות עצמו, מערכת מדהימה לגידול צמחים על המעקה. ובכך הצלחנו ליצור מאות מרפסות ירוקות ברחבי ישראל יחד עם שינוי תודעתי בכל מה שקשור לגידול צמחים בסביבה האורבנית.

נמרוד במרפסת

הסרטונים ששינו את חיי...

על הדרך זיהיתי שהרבה אנשים רוצים לעשות בעצמם, אבל פשוט לא יודעים איך. אז מצאתי את עצמי מנדב עצות לכל חובב גינון שפגשתי. בשלב ראשון באמצעות טיפים והדרכות בשטח, עד שגיליתי את עוצמת הסרטונים. התחלתי לעלות סרטוני הדרכה לרשת, שמסבירים בצורה פשוטה איך לגדל צמחים בצורה נכונה.

העלתי כמה סרטונים במשך תקופה ארוכה, כמה שנים טובות למען האמת, עד שכמה מהם תפסו כמו אש בשדה קוצים. בום! 
החשיפה היתה מטורפת ובמימדים שלא זכיתי להכיר, ותוך כמה שבועות כל סרטון הגיע לכמות צפיות דמיונית בפייסבוק (!!!).
או כמו שנאמר בשפת העם – כל סרטון נהיה מפלצת ויראלית!

פתאום נוצרה לה קהילה מטורפת בפייסבוק של עשרות אלפי עוקבים, ובערוץ יוטיוב עם קרוב ל-1500 סרטוני הדרכה חינמיים, שפעילה וניזונה מטיפים והדרכות של סרטונים אותם אני מעביר בסגנון 'עשה זאת בעצמך'.

בלי למצמץ מצאתי את עצמי מופיע על בסיס קבוע כמעט בכל הזירות, כולל תכניות הבוקר של רשת וקשת, הנחייה של פינות גינון בערוצים שונים בטלוויזיה, פינות אורח קבועות ברדיו ברשת ב', בגלי צה"ל ובערוצים אחרים, מחבר מאמרים מקצועיים וכתבות בכל ז'ורנל מוביל בתחום, הכל כדי לדבר על הנושא הכי חם בעיר – גידול צמחי מאכל ונוי במרפסת העירונית. 

נמרוד עורף

מצאתי את הריגוש האמיתי...

עכשיו תראו, הזמן הוא נכון. קורה פה משהו חיובי. יש פה הזדמנות לקחת אחריות ולהפוך את הסביבה הפרטית שלנו בעיר לאטרקטיבית. אז איך עושים את זה? זה מתחלק ל-2. יש את אלה שרוצים לעשות בעצמם ויש את אלה שרוצים שיעשו עבורם. מי שרוצה לעשות בעצמו יקבל את כל הכלים להצלחה. זה מתחיל בלמידה וצבירת ידע, דרך אספקה מלאה וליווי מלא לביצוע. ואלה שרוצים שיעשו עבורם יקבלו התאמה אמיתית ומלאה לצרכים שלהם. 

הכל באמצעות פלטפורמה דיגיטלית לטיפוח ולעיצוב המרפסת. אני קורא לזה הבית של עולם המרפסות. זה נכון שיש פה רומנטיקה וחזון וקיבוץ ומרפסות, אבל בשורה התחתונה הכל מגיע מהשטח. למדתי להכיר כל בעיה, אילוץ או מגבלה שקשורה למרפסת, ולמדתי להגיב ולייצר פתרונות לכל מצב. הכל כדי לאפשר לכולנו חיים טובים וירוקים יותר.

החלום שלי הוא לראות מרפסות ירוקות וקהילה עירונית גדלה, שחולקת ומשתפת מידע כדי לאפשר לכל הטוב הזה להתגלגל ולהתקיים הלאה. המומנטום לטובתנו. מניסיון אני רוצה להגיד לכם שלא קיים אושר גדול יותר ממרפסת עירונית שופעת פרחים וצמחי תבלין, שהיא רק שלנו ואנחנו אלה שמטפחים אותה בהצלחה.

אז אם מדגדג לכם בקצות האצבעות ואתם מחפשים דרך להתחיל – אני פה כדי להראות לכם איך עושים את זה נכון!

נמרוד עורף והריגוש
סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן